Vlaková pošta Praha – Brno 2014


U příležitosti konání cyklu výstav Velká válka 1914 – 2014, kterého se aktivně zúčastní i Poštovní muzeum výstavou „Pošta za Velké války…“,  nabídne Česká pošta možnost přepravy zásilek Vlakovou poštou. Dne 27.6.2014 vyjede z Prahy (nádraží Praha – Dejvice) historický vlak s připojeným salonním vozem následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este (typové označení salonního vozu Aza 1-0086).  Tato mimořádná jízda bude provázena možností přepravy poštovních zásilek Vlakovou poštou.

Česká pošta vydala 30. dubna 2014 novou příležitostnou dopisnici s natištěnou písmenovou Příležitostná poštovní dopisnice „Vlaková pošta“známkou „A“, která je v prodeji na všech tradičních místech a v novinkové službě. Autorem výtvarného návrhu poštovní známky i kresby v levé části dopisnice je akad. malíř a grafik Jiří Bouda. Dopisnice je v prodeji za 18 Kč ode dne vydání.

Podrobnosti k již vydané dopisnici naleznete zde.

 [stextbox id=“info“]Filatelisté si budou moci připravit své obyčejné zásilky předem a zaslat je v obálce nejpozději do 20. června 2014 a to výhradně na adresu: Poštovní muzeum, Nové mlýny 2, 110 00 Praha 1. Zásilky je možné předat do téhož dne i osobně na stejné adrese.[/stextbox]

K přepravě touto Vlakovou poštou je možné zaslat dopisnice k tomuto účelu vydané, jiné nezapsané zásilky, ve vlastních obálkách apod. v základním váhovém stupni a standardní velikosti obyčejného psaní v tuzemsku, odpovídajícímu nominální písmenové hodnotě „A“. Do adresního místa pod poštovní známku vepíšou svoji anebo libovolnou adresu na území České republiky. Po dofrankování českými poštovními známkami lze zásilky určené pro přepravu Vlakovou poštou adresovat i do zahraničí, ale rovněž jenom v základním váhovém stupni a standardní velikosti obyčejného psaní do zahraničí v nominální hodnotě odpovídající označení písmenem „E“ anebo „Z“. Případný rozdíl poštovní sazby a vytištěné známky „A“ nelze hradit výplatním systémem typu Apost. Nesprávně vyfrankované zásilky a doporučené zásilky nebudou k přepravě Vlakovou poštou přijaty.

Všechny převzaté zásilky Vlakové pošty budou mít jednotné podací denní razítko pošty podle místa odjezdu (bude včas upřesněno) a připouštěcí gumové razítko (kašet) Vlakové pošty 2014. Po dopravení zásilek do cílové stanice v Brně budou 28.6.2014 příchozí zásilky opatřeny razítkem Brno 2 a doručeny adresátům.

VELKA_VALKA postovnimuzeum

Všechny akce v rámci projektu Velká válka naleznete zde.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar