Česká muzea připravují výstavy k Velké válce


U příležitosti stého výročí vypuknutí 1. světové války v roce 1914 připravují česká špičková muzea výstavy a doprovodné akce, z nichž mnohé se dotknou poštovní historie této historické události. Rozhodně by neměly uniknout pozornosti zájemcům o sběratelství specializovaných oborů a o historické skutečnosti této události.


Poštovní muzeum v Praze chystá v době od 14.5. do 14.9.2014 výstavu „Pošta ve Velké válce“. Bude vydána dopisnice a příležitostná poštovní přepážka bude otevřena 17.5.2014.

Vojenský historický ústav připravuje výstavu „V zákopech 1. světové války“. Kurátoři avizují, že se zveřejní neznámé lidské osudy, deníky vojáků, ale i dopisy vojáků. Výstava se zahájí 28.6.2014.

Národní památkový ústav na zámku Konopiště připravuje na duben expozici „Neobyčejně silná láska a velká tragédie“ vztahující se na silný vztah následníka trůnu arcivévody Františka Ferdinanda d´Este a jeho manželky hraběnky Žofie Chotkové.

Národní technické muzeum přichází s velmi zajímavým tématem expozice o roli Čechů v rakousko – uherském námořnictvu. Výstava se chystá na jarní měsíce 2014.

Pozadu nezůstává ani Brno. V Technickém muzeu připravuje výstavu o vývoji techniky v 1. světové válce.


Pozadu nezůstanou zcela jistě ani další muzea jak ve větších městech, tak i v místech, které mají vztah k této události. Další přesnější informace se objeví na našich stránkách, případně ve veřejných informačních zdrojích a stránkách příslušných institucí.

postovnimuzeum VHU_PRAHA TECHNICKE_MUZEUM_BRNO NTM_PRAHA

Autor: Ivan Leiš


Poštovní muzeum v Praze připravilo program výstav na rok 2014.

[wpdm_file id=37] [wpdm_file id=38] [wpdm_file id=39]

Autor: Tomáš Kavka


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Příležitostné poštovní razítko – Sv. Václav - 28.9.2022 (středa)
This is default text for notification bar