Klubové odpoledne s přednáškou – 7.9.2023


Zveme Vás na první klubové odpoledne 44. přednáškového cyklu 2023 – 2024 s tématem

BRATISLAVAFILA 2023 z pohledu jurymana

7.9.2023 (čtvrtek) od 16:30 hod.

přednáší: Ing. Petr Fencl

Přednáška se koná v Domě PORTUS (Život 90, z.ú.) v Praze 1,
ul. Karolíny Světlé 18 (rok s ulicí Betlémskou)


Ing. Petr Fencl (1968, Vysoké Mýto)

Pracuje jako technický ředitel v pekárenské společnosti NOPEK, a.s. Filatelii se věnuje od svých 10 let. Po zjištění, že vše nelze sbírat, se zaměřil na námět kosmonautika. V 15 letech připravil svůj první výstavní exponát. Budování exponátů se věnuje dlouhodobě, nedávno dokončil svůj šestý. Jeho exponáty Space Program Vostok and Voskhod (5 rámů), Československé stopy ve vesmíru (5 rámů), Gagarin in a skirt (5 rámů), Československý kosmonaut (1 rám) a Battle for the Moon (1 rám) obdržely pěkná ocenění doma i ve světě, kromě kosmické tematiky sbírá také poštovní historii města, ve kterém bydlí, tedy Vysokého Mýta.

Realizoval několik přednášek o kosmonautice s použitím výstavního exponátu (Plzeň, Praha, Vysoké Mýto). Publikuje články o námětové filatelii (kosmonautika a pekařství) a o tvorbě a hodnocení exponátů. Je držitelem zlatého odznaku SČF. V současnosti vykonává funkci místopředsedy SČF v jeho předsednictvu, dále zastává funkci předsedy KF 05-11 Vysoké Mýto a místopředsedy Odborné společnosti Kosmos (redaktor zpravodaje). Je členem polského klubu Tematyk pro námětové sběratele. Je jurymanem SČF + FEPA pro tematickou filatelii.

V minulosti byl členem OV PRAGA 2018 (vedoucím filatelistického odboru). Působil také jako předseda organizačních výborů vysokomýtských výstav (EUROSPACE 2004 a 1. česko-slovenská filatelistická výstava).

Odkaz na EXPONET 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar