Nový poskytovatel poštovních služeb v rámci projektu Partner


Systém poštovních služeben typu Partner byl zahájen již v závěru roku 2009, kdy byla otevřena první pobočka v Božím Daru. Od té doby již uplynulo více než 11 let a dosud funguje celkem 711 poboček tohoto typu. Zatím jsme byli zvyklí, že partnery provozovaly nejčastěji Obecní úřady, ve značné míře pak obchodní organizace COOP, majitelé restaurací, čerpacích stanic, či jiná právnická nebo fysická osoba. Nyní se na trhu objevil nový poskytovatel těchto služeb – firma KPT RAIL (web), která poskytuje železniční, autobusové, ale také i poštovní služby.

První pobočku Partner převzala tato firma již 6.1.2021 v Olešnici u Českých Budějovic. Od té doby přibyly další v Běrunicích na okrese Nymburk, Lovčicích na okrese Hradec Králové a konečně od počátku března 2021 další pobočky v Turovci a Chotovinách na okrese Tábor.

Jimi převzaté pobočky mají nejen klasické označení poštovními cedulemi, ale oproti dosavadním zvyklostem i poněkud zvláštní a také poměrně bohatou škálu firemních cedulí. Označení Partnera v Turovci vyfotil kolega L. Havlátko z Českých Budějovic.

Společnost KPT RAIL ovšem počítá s dalším rozvojem svých poštovních služeb a připravuje převzetí dalších služeben Partner v Jihočeském kraji. Od 15. března 2021 začne v jejich režii znovu pracovat dosud uzavřený Partner Kaplice 2, od 1. dubna 2021 pak Partner Zlatá Koruna. Od počátku května se připravuje převzetí dalších v Radeníně a Vodicích u Tábora. Od června pak další v Číčenicích a Libějovicích.

Přejeme společnosti KPT RAIL, aby se jí na poštovním trhu dařilo a zejména aby s jejími službami byli spokojení její zákazníci.

Autor příspěvku: Jiří Kratochvíl


 

1 Responses to Nový poskytovatel poštovních služeb v rámci projektu Partner

  1. Jaroslav Konečný napsal:

    Jirko, velmi dobrá práce :-). V Láďovi Havlátkovi máš dobrého spolupracovníka-fotografa :-).
    Velice děkuji za všechny sběratele poštovní historie!
    Zdraví Jarda Konečný

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar