Startujeme nové webové stránky – držte si klobouky, bude to jízda!


Vážení členové, příznivci našeho klubu a návštěvníci našeho webu,

máme pro vás určité překvapení a doufáme, že bude příznivě přijato. V den poslední klubové schůzky  spojené s členskou schůzí v sezóně 2016/2017 ve čtvrtek 1. června 2017 ve 12 hodin zpřístupňujeme veřejnosti  nové specializované stránky našeho Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha. Jsou věnovány českým ručním příležitostným razítkům, příležitostným R – nálepkám a příležitostným cenným nálepkám APOST  od roku 1993 do dneška v relativně samostatné doméně třetího řádu. Těžiště práce autorského kolektivu – p. Jiřího Kratochvíla, Ing. Jiřího Marko a p. Jana Všetečky – tkví zejména v ročních seznamech se skeny těchto sběratelských artefaktů.

Autoři se rozhodli vytvořit tuto souhrnnou práci proto, aby zaplnili mezeru chybějících materiálů zejména po roce 2006 (?). Projekt začali připravovat autoři již na podzim roku 2015 a předávají  ji  odborné a sběratelské veřejnosti symbolicky k 74. výročí založení našeho klubu ( 13.5.1943)  a ke 4. výročí zahájení provozu našich internetových stránek (26.5.2013). Tímto práce autorského kolektivu nekončí. Bude i nadále pokračovat, neboť některé ročníky seznamů příležitostných razítek se teprve dokončují. Není totiž snadné získat otisky a kvalitní skeny některých razítek. Naproti tomu přehledy příležitostných R-nálepek a příležitostných nálepek APOST  je kompletní od roku 1993 po současnost.

Na stránkách naleznete více než 2200 obrázků doplněných textovou částí, použitou literaturou. informací o přechodu R-nálepek na R-nálepky s čárovým kódem a další zajímavosti.

Náš klub pokračuje ve své více jak sedmdesátileté existenci odborné činnosti, kterou její členové věnovali a věnují kromě sbírání poštovních známek a celin i různým oborům specializované filatelie, kam razítka, R-nálepky a APOSTy patří.

Nesbíráme zdaleka jen známky …, specializujeme se.

Autorům vyjadřujeme velký dík za jejich náročnou práci. Vám, uživatelům zveřejněných přehledů  přejeme smysluplné využití zveřejněných informací a ilustrací  ve vaší sběratelské, vystavovatelské a badatelské práci.

Výbor Klubu filatelistů, sběratelů specializovaných oborů, 00-15 Praha


Nové webové stránky najdete na odkazu zde


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar