Tři nové návrhy Olympsportu – modré otisky Neopost a příležitostné razítko (aktualizace)


Aktualizace 28.7.2021


Prvním dnem použití nového příležitostného motivu Medaile z Tokijských her … v elektronickém výplatním stroji Neopost pošty Brno 8 bylo pondělí 26.7.2021, kdy naši sportovci vybojovali pro Českou republiku první dvě olympijské medaile – Lukáš Rohan stříbrnou (vodní slalom C1) a Alexander Choupenitch bronzovou (šerm – fleret). Modrý výplatní otisk uvedeného stroje můžete vidět na připojeném skenu.

Související odkazy:


Aktualizace 23.7.2021


V pátek 23.7.2021 užívá pošta Praha 1 ruční příležitostné razítko Zahájení tokijských her … s portrétem Jiřího Dalera, jak uvádíme v původním příspěvku (text níže). Otisky v černé barvě může veřejnost získat na podané listovní zásilky v otevíracích hodinách přepážkové haly pošty. Na obrázcích je jednak sken otisku razítka a jednak ukázka vhodné frankatury (použita známka „Kolo Favorit“ s písmenem B, vydaná 1.2.2020).


Aktualizace 22.7.2021


Pošta Brno 8 používala ve středu 21.7.2021 příležitostný motiv Barbora Krejčíková … v elektronickém výplatním stroji NEOPOST. Na připojeném obrázku je sken modrého výplatního otisku. Otisk věrně vystihuje fotografii, na jejímž základě byl autorem návrhu Ing. Janem Petrásem předložen výtvarný návrh motivu. Jedná se tedy o velmi zdařilý přínos do rozrůstající se skupiny příležitostných modrých výplatních otisků strojů v užívání pošty pro veřejnou službu.


Aktualizace 19.7.2021


Na základě informace výboru spolku Olympsport ČR sdělujeme, že Olympsport zadal přípravu a používání dvou dalších příležitostných motivů do elektronického výplatního stroje NEOPOST pošty Brno 8 a příležitostného razítka na poště Praha 1.

Pošta Brno 8 bude ve středu 21.7.2021 používat příležitostný motiv v elektronickém výplatním stroji Neopost s textem Barbora Krejčíková královna Roland Garros 2021 (otisky v modré barvě). Tímto příležitostným motivem chce Olympsport připomenout vítězství tenistky Barbory Krejčíkové na grandslamovém turnaji Roland Garros v Paříži. Mimo vítězství ve dvouhře nebyla poražena ani ve čtyřhře a s Kateřinou Siniakovou tak dokázaly zopakovat vítězství z roku 2018. Bude se jednat již o čtrnáctý příležitostný modrý výplatní otisk stroje v užívání pošty.

Druhým zadáním České poště je ruční příležitostné razítko Zahájení tokijských her, které bude používáno v pátek 23.7.2021 na poště Praha 1. Vzhledem k tomu, že olympijské symboly, oficiální název her i další olympijské výrazy jsou chráněné a Olympsport neobdržel souhlas k jejich využití na svých návrzích pro Českou poštu, bude na razítku uvedeno sousloví „tokijské hry“ a jako pojítko mezi OH 1964 v Tokiu a nynějšími hrami byl použit portrét Jiřího Dalera, který před 57 lety vybojoval zlatou olympijskou medaili na cyklistickém oválu v závodě kilometr s pevným startem (pan Daler k tomu dal Olympsportu svůj souhlas a vyjádřil poděkování).

Třetím aktuálním počinem Olympsportu je opět příležitostný motiv do elektronického výplatního stroje Neopost na poště Brno 8, který bude používán v průběhu OH (23.7. – 9.8.2021), a to ve dnech, kdy sportovci České republiky získají olympijskou medaili. Podle informací Olympsportu to bude skutečně tentýž den, což umožní časový posun mezi Tokiem a Prahou a komunikace Olympsportu s poštou Brno 8. První užití tohoto příležitostného motivu by mohlo být již v sobotu 24.7.2021 (sportovní střelba). Půjde tedy o patnáctý, snad vícedenní, příležitostný modrý výplatní otisk stroje v užívání pošty.


Ukázky návrhů


Všechny příležitostné modré výplatné otisky stroje v užívání pošty najdete na tomto odkazu.

 

Z podkladů spolku Olympsport ČR zpracoval Ing. Pravoslav Kukačka. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar