Zajímavá publikace nakladatelství Mladá fronta


SUDETY_1938V roce 2013 vyšla v nakladatelství Mladá fronta k 75. výročí podepsání Mnichovské dohody zajímavá publikace s názvem „SUDETY 1938 pohledem důstojníků německé armády“. Tato kniha odkrývá zajímavé pohledy na toto složité období, které bylo umocněno záborem příhraničních oblastí Československa německou armádou. Situaci zachytili němečtí důstojníci Wehrmachtu. Jedná se o cenné svědectví „druhé strany“. Odkrývají se neznámé pohledy a nové skutečnosti. Text je doprovázen velkým počtem fotografií, z nichž některé jsou dosti unikátní. V knize najdeme i zajímavosti jakými jsou tajné předpisy a pomůcky z dílny německého generálního štábu sepsané pro případ války s tehdejším Československem. Zachycená historie netradičním pohledem může být i cenná pro poštovní historiky, kteří se zabývají touto dobou a zabraným územím.

Kniha je stále v době sepsání tohoto upozornění k dostání.

Lakosil Jan, Svoboda Tomáš, „Sudety pohledem důstojníků německé armády“, vydala Mladá fronta,
272 stran a 16 stran barevné přílohy,
revidovaný dotisk 1. vydání vydán v Praze 2014.

Objednat lze na adrese Mladá fronta a.s. – divize Knihy,
Pod Kotlářkou 3, 150 00 Praha 5 – Košíře, e-mailem: prodej@mf.cz

Autor: Ivan Leiš


 

2 Responses to Zajímavá publikace nakladatelství Mladá fronta

  1. MVDr.Václav Svoboda napsal:

    Ten koho zajímají dějiny druhé světové války a co jí předcházelo knihu přivítá. Je to zajímavá poblikace i když silně nacionalisticky zaměřená,ale konec konců je to z pohledu německých důstojníků.Ale soudný čtenář tam najde fůru informasí,ale zejména vzácných obrázků. Dr.Svoboda

     
  2. Ivan Leiš napsal:

    Díky, pane doktore, za komentář k vydání zmíněné publikace. Jsem rád, že jsem se dožil doby, kdy můžu posoudit události ze dvou stran relativně objektivně a sám bez berliček ideologů z obou stran. U mne je tato všeobecná historie dobrým a nutným základem pro poštovní historii. Radost mám z toho, pokud historické události zapadnou s poštovní historií „do sebe“. U historie Sudet to platí dvojnásob. Věřím, že nám tento pohled vydrží dlouhou dobu, ne-li na věky, a že děti našich dětí a jejich děti už nebudou žít ve světě plném schizofrenie. Přeji hezký den.

     

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar