Výstava o světově unikátním čsl. systému přepravy pošty


V roce 2016 si připomínáme 60. výročí vzniku letadlových pošt. V sobotu 23.7.2016 byla v Leteckém muzeu v Kunovicích zahájena výstava HISTORIE ČSL. VNITROSTÁTNÍ LETECKÉ POŠTOVNÍ PŘEPRAVY 1918 – 2010.

LETECKA_POSTA_VYSTAVA_KUNOVICE_2016V expozici Leteckého muzea v Kunovicích se nachází dopravní letadlo shodného typu, jaký byl pro první letadlové pošty využíván, tedy Avia Av-14 (IlijušinIl-14). Uvnitř tohoto letounu můžete shlédnout výstavu, která obsahuje chronologický přehled o historii letadlové pošty a další zajímavosti.

Výstava potrvá až do 31.10.2016

První dva dny výstavy bude k dispozici původní poštovní razítko naší poslední letecké linky Ostrava – Praha 3737. Gumové příležitostné razítko bude dostupné celou dobu trvání výstavy u kolegů z leteckého muzea. Úplnou novinkou bude také promítání unikátních videí souvisejících s výstavou.


Podrobnosti o výstavě najdete: odkaz č. 1 a odkaz č. 2.


g7926-1 kopie


Zdroj: Letecké muzeum Kunovice, Muzeum vlakové pošty

LOGO_VLAKOVAPOSTA LOGO_KUNOVICE

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Starší příspěvky:
Jan Tomáš, básníkův portrét a poštovní známka

Je více či méně známo, že řada našich výtvarníků a rytců se podíleli na tvorbě poštovních známek zahraničních poštovních správ....

Národní poštovní muzeum ve Washingtonu (4)

ČTVRTÉ A POSLEDNÍ ZASTAVENÍ V NÁRODNÍM POŠTOVNÍM MUZEU  

PSÍ MILÁČEK OWNEY – maskot amerických vlakovek

Pes jménem Owney nezačal svů psí život radostně. Narodil se jako nalezenec, kříženec s výraznými rysy teriéra, a lidskou lásku...

Zavřít