Category Archives: Glosy

Ohlédnutí a vykročení zároveň


Nastala adventní doba a já tradičně usedám ke klávesnici počítače, abych pomocí vzpomínkových slov pustil zrychlený film o činnosti našeho filatelistického klubu v roce 2017. Tentokrát ohlédnutí spojím nejen s přáním všeho dobrého o svátcích a do nového roku, ale též i s vykročením do bohaté filatelistické sezóny, která nás všechny v jubilejním roce 2018 čeká. Poštovně historická výročí najdete v jiném příspěvku, který bude též v prosinci vložen na naše hlavní webové články.

 

Ohlédnutí za rokem 2016


Pomyslný poštovní dostavník nás pomalu dováží do cíle letošního roku 2016 a je v adventním období jistě čas ohlédnout se zpět na uplynulých dvanáct měsíců. Každý z nás zcela jistě žil svým životem včetně tohoto filatelistického. Svým bohatým životem žila i naše klubová entita a filatelistický spolek. Doufám, že akce, které jsme se snažili pečlivě připravit s cílem vyjít vstříc poslání našeho klubu a potřebám našeho členstva a přátel byly přijaty s uspokojením a obohatily náš spolkový život a přispěly ke zvýšení filatelistických vědomostí.


 

GLOSY 2015


Rok 2015 se pomalu chýlí ke svému konci a přede mnou opět vyvstává příjemný úkol ohlédnout se za tímto rokem a zaznamenat hlavní události, které v tomto období nastaly v našem klubu. A to nejen pro potřebu klubové kroniky, jejíž písemnou formu nahrazují naše internetové stránky, ale i pro kroniku specializovaných oborů v České republice, kterou od roku 2013 vedeme. Rok 2015 byl 72. rokem existence našeho klubu, jehož doménou jsou specializované obory ve filatelii s důrazem na poštovní historii.

 

Druhé ohlédnutí za rokem 2014


Po svém prvním ohlédnutí za uplynulým rokem 2014 přicházím krátce na to s druhým. Jednak bych připomněl dvě kulatá na sebe navazující výročí, které se dotýkají významné osobnosti akademického architekta Alberta Jonáše, ke kterému jsem v jednom ze svých článků se slíbil vrátit.


 

Glosy 2014


Rok 2014 se pomalu chýlí ke konci své existence. Již loni jsme na našich stránkách glosovali rok 2013. Zmínili jsme tento rok z jiného pohledu – na co se nedostalo a co bylo třeba popsat z jiného pohledu s tím, že přílohou byly ilustrace k textu či jako doplněk k přidaným článkům. Nejinak tomu bude i letos. Nejedná se o zprávu o činnosti či jakousi bilanci. Tu jsme přednesli na naší letošní výroční členské schůzi. Jde o jiný, spíše sběratelský pohled.


 

Ilustrace k článku GLOSY 2013 – II


Přehled výplatních otisků České republiky 1993 – 2014


Tato obrazová příloha je součástí článku GLOSY 2013 od autora Ivana Leiše.


 

Ilustrace k článku GLOSY 2013 – I


PŘÍLOHA I – ILUSTRACE K TEXTU


Tato obrazová příloha je součástí článku GLOSY 2013 od autora Ivana Leiše.

 

Glosy 2013


GLOSA  K  VÝROČÍ


 
Prezentace - 110 let od vzniku rakousko-uherské polní pošty (Lubor Kunc) je ke stažení
This is default text for notification bar