Neopost IS 480 – nový výplatní otisk


Dopis s modrým výplatním otiskemNa stránkách KF 00-15 Praha se objevila nedávno celistvost prošlá poštovním provozem, která dokumentovala dosud první doložené použití nového výplatního stroje Neopost IS 480 od firmy EVROFIN z Ústí nad Labem.

Popis jednotlivých částí modrého výplatního otisku naleznete zde.

Chtěl bych tímto příspěvkem navázat na tyto informace a přidat svoje poznatky k této problematice. Podařilo se mi díky laskavosti firmy EVROFIN zjistit, že Magistrát hl. m. Prahy uvedl tento digitální frankovací stroj do provozu jako první  firma-zákazník v ČR, a sice dne 22.9.2014, což dokladuje nulový otisk na štítku.

NEOPOST_02

Jako první v pořadí byl dán do provozu tento digitální frankovací stroj firmou EVROFIN v Ústí nad Labem, která frankovací stroje firmy Neopost dodává na trh v ČR již od začátku 90. let. Je možná trochu paradoxní, že přesné datum uvedení tohoto stroje do provozu se nepodařilo zjistit a dokladovat a musíme se zatím spokojit s informací, že k tomu došlo někdy v průběhu měsíce srpna 2014.

Tady je prostor pro sběratele otisků výplatních strojů, aby objevili celistvost prošlou poštovním provozem z průběhu měsíce srpna 2014.

Mohu dokladovat zásilku ze dne 6.10.2014, kterou mi byly zaslány propagační materiály této firmy ve velké obálce formátu C4, která bohužel utrpěla značnou újmu při ukládání do poštovní schránky.

NEOPOST_03

Na obrázku vlevo je nulová zásilka na firemní obálce formátu DL, na obrázku vpravo obyčejná zásilka v malé obálce formátu C6.

NEOPOST_04 NEOPOST_05

Na závěr pro představu uvádím na posledním obrázku vizualizaci IS 480 ze zaslaných propagačních materiálů.

NEOPOST_06

Autor: Jaroslav Konečný


 

One Response to Neopost IS 480 – nový výplatní otisk

 1. Ivan Leiš napsal:

  Dobrý podvečer, pane Konečný,

  děkuji za doplnění zajímavých údajů o modrém výplatním otisku v českém poštovním provozu a doplňuji, že tento otisk je již uznán jako nový typ a je od konce roku 2014 katalogizován v těchto přehledech jako:

  1/ Kategorie C-TMBR, položka 1-TMBR 1/NEOPOST (a) – Pramen: Přehled výplatních otisků České republiky 1993 – 2014 (autor I. Leiš, vyšlo v příloze k článku GLOSY 2013 – II, http://www.kf0015.cz),

  2/ Položka B1, typ AB3, varianta „a“ (internetové dodatky k The International Postage Meter Stamp Catalog autorů Hawkinse/Stambaugha, http://en.wikibooks.org/wiki/International_Postage_Meter_Stgamps_Catalog).

  Přeji hodně dalších sběratelských úspěchů.

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

18.5.2022 - nová emise známek
This is default text for notification bar