Neopost IS 480 – nový výplatní otisk


Dopis s modrým výplatním otiskemNa stránkách KF 00-15 Praha se objevila nedávno celistvost prošlá poštovním provozem, která dokumentovala dosud první doložené použití nového výplatního stroje Neopost IS 480 od firmy EVROFIN z Ústí nad Labem.

Popis jednotlivých částí modrého výplatního otisku naleznete zde.

Chtěl bych tímto příspěvkem navázat na tyto informace a přidat svoje poznatky k této problematice. Podařilo se mi díky laskavosti firmy EVROFIN zjistit, že Magistrát hl. m. Prahy uvedl tento digitální frankovací stroj do provozu jako první  firma-zákazník v ČR, a sice dne 22.9.2014, což dokladuje nulový otisk na štítku.

NEOPOST_02

Jako první v pořadí byl dán do provozu tento digitální frankovací stroj firmou EVROFIN v Ústí nad Labem, která frankovací stroje firmy Neopost dodává na trh v ČR již od začátku 90. let. Je možná trochu paradoxní, že přesné datum uvedení tohoto stroje do provozu se nepodařilo zjistit a dokladovat a musíme se zatím spokojit s informací, že k tomu došlo někdy v průběhu měsíce srpna 2014.

[stextbox id=“info“]

Tady je prostor pro sběratele otisků výplatních strojů, aby objevili celistvost prošlou poštovním provozem z průběhu měsíce srpna 2014.

[/stextbox]

Mohu dokladovat zásilku ze dne 6.10.2014, kterou mi byly zaslány propagační materiály této firmy ve velké obálce formátu C4, která bohužel utrpěla značnou újmu při ukládání do poštovní schránky.

NEOPOST_03

Na obrázku vlevo je nulová zásilka na firemní obálce formátu DL, na obrázku vpravo obyčejná zásilka v malé obálce formátu C6.

NEOPOST_04 NEOPOST_05

Na závěr pro představu uvádím na posledním obrázku vizualizaci IS 480 ze zaslaných propagačních materiálů.

NEOPOST_06

Autor: Jaroslav Konečný


 

1 Responses to Neopost IS 480 – nový výplatní otisk

 1. Ivan Leiš napsal:

  Dobrý podvečer, pane Konečný,

  děkuji za doplnění zajímavých údajů o modrém výplatním otisku v českém poštovním provozu a doplňuji, že tento otisk je již uznán jako nový typ a je od konce roku 2014 katalogizován v těchto přehledech jako:

  1/ Kategorie C-TMBR, položka 1-TMBR 1/NEOPOST (a) – Pramen: Přehled výplatních otisků České republiky 1993 – 2014 (autor I. Leiš, vyšlo v příloze k článku GLOSY 2013 – II, http://www.kf0015.cz),

  2/ Položka B1, typ AB3, varianta „a“ (internetové dodatky k The International Postage Meter Stamp Catalog autorů Hawkinse/Stambaugha, http://en.wikibooks.org/wiki/International_Postage_Meter_Stgamps_Catalog).

  Přeji hodně dalších sběratelských úspěchů.

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar