Pozvánka na výstavu grafika, sochaře, medailéra a ilustrátora Karla Zemana (aktualizace)


Aktualizace 2.10.2017 – upřesnění k autogramiádě


Upřesnění k autogramiádě:

Zájemcům o osobní účast v Krkonošském muzeu v Jilemnici dne 6.10.2017 bych rád podal přesnější informace o přítomnosti autorů českých a československých známek. Samozřejmostí je účast vystavujícího Karla Zemana, jehož autogramiády proběhnou zřejmě v dolní budově muzea od 10:30-11:30 hod a od 15:00-16:00 hod. Omluvit musím bohužel nepřítomnost pana Bedřicha Housy pro onemocnění v rodině, omlouvají se i manželé Jaromír a Libuše Knotkovi. U všech tří domlouváme jejich účast v roce 2018.

S radostí ale mohu oznámit přítomnost následujících autorů: Adolf Absolon, Eva Hašková, Jan Kavan, Jan Maget, Vlasta Matoušová, Miloš Ondráček, Pavel Sivko, Martin Srb, Vladimír Suchánek, Marie Svobodová. Odpolední části autogramiády se zúčastní – byť ne možná po celou dobu – i Adolf Absolon a Jan Kavan. Od ostatních autorů je možno získat podpisy – budou-li ochotni – nejlépe v době mezi 15:00-17:00 hod., kdy by se měli nacházet v prostorách muzea. Nepovažuji za vhodné přítomné vyrušovat během oběda.

Jako překvapení bych chtěl oznámit i účast Prof. Dušana Kállaye a Kamily Štanclové. Jejich účast sice není stoprocentně jistá, ale je velice pravděpodobná. Oba dva by měli přijet až během odpoledne, pokud vše vyjde podle plánu, pan prof. Kállay by se rovněž zúčastnil odpolední autogramiády přibližně mezi 15:30-16:30 hod.

Členové KF 05-041 se budou těšit na Vaši účast, příležitostná poštovní přepážka by měla být v provozu od 9:00 do 16:45 hod.

Autor: Mgr. Slavomil Strnad


Aktualizace 16.9.2017 – informace k výstavě


Karel Zeman grafik, sochař, medailér, ilustrátor

Jako každý rok, i letos uspořádají Klub filatelistů 05-41 v Jilemnici, Krkonošské muzeum, Město Jilemnice a Poštovní muzeum v Praze podzimní výstavu jednoho z autorů našich poštovních známek. Tentokrát půjde o výstavu „Grafika, známková tvorba a medaile“ grafika, sochaře, medailéra a ilustrátora Karla Zemana.

Výstava instalovaná v muzeu bude slavnostně zahájena vernisáží 6. října v 17:00 hodin a skončí 12. listopadu 2017. V den vernisáže bude od 9:00-16:45 hod. v jilemnickém muzeu v provozu příležitostná poštovní přepážka používající příležitostné razítko podle návrhu Karla Zemana a příležitostnou doporučenou nálepku se stejným námětem, tu pak bude až do vypotřebování používat i jilemnická pošta.

Jako obvykle pro filatelisty a přátele výtvarného umění pořadatelé připravili pestrý doprovodný materiál.

Autogramiáda Karla Zemana proběhne v den vernisáže od 10:00 do 11:00 a od 14:30 do 16:00 hodin. Pořadatelé předpokládají, že vernisáže se od 17:00 h zúčastní jako každoročně přibližně desítka výtvarníků a rytců českých poštovních známek. Účast přislíbil i Bedřich Housa, pokud to jeho zdravotní stav dovolí.

Podrobnější informace si můžete vyžádat na adrese s.strnad@tfnet.cz nebo oproti vyplacené obálce na adrese S. Strnad, POB 55, 513 01 Semily. Na emailové adrese bude možné koncem září získat i seznam autorů našich poštovních známek, kteří Jilemnici v den vernisáže navštíví.

Autor: Slavomil Strnad, KF 05-41


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Den české filatelie v Poštovním muzeu v Praze - 14.12.2023 ( 9 - 17 hod. )
This is default text for notification bar