Velká válka – 1914-1918


Hovořit či psát o tom, kdy začala a kdy skončila I. světová válka je jako nosit dříví do lesa. Tato data máme uložená v paměti již ze školních lavic. Od začátku roku 2014 jsme na našich webových stránkách začali informovat o připravovaných akcích prestižních muzeí a dalších institucí, které chystají u příležitosti 100 let od vypuknutí I. světové války (1914) řadu významných akcí a výstav. Přinášíme vám další podrobnosti.


[stextbox id=“info“]Všechny příspěvky, které se týkají I. světové války naleznete v levém sloupci nabídkového menu, kde je text „RUBRIKY“. Kliknutím na černou šipku – Vybrat rubriku – se otevře seznam, kde si vyberete požadovanou rubriku, nejen I. světovou válku, ale i další. Zobrazí se vám všechny příspěvky, řazené od nejmladšího, které se vybraného tématu týkají.[/stextbox]


VELKA_VALKA

V současné době jsou připravovány nové stránky o VELKÉ VÁLCE, které zatím obsahují textovou verzi připravovaného programu. Při příležitosti tak významného jubilea se ke spolupráci sešlo 9 významných paměťových institucí – Technické muzeum v Brně, Národní technické muzeum, Vojenský historický ústav Praha, Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum, státní zámek Konopiště, Poštovní muzeum, Moravská galerie a Národní muzeum. Vznikl tak unikátní projekt nazvaný Velká válka. V jeho rámci budou na objektech zúčastněných institucí probíhat výstavy, semináře a další doprovodné akce.

Podrobnosti o připravovaných akcích (Co? Kdy? Kde? V kolik? Jak dlouho?) naleznete zde.


Internetové stránky všech devíti intstitucí se zobrazí po kliknutí na jejich logo.


TECHNICKE_MUZEUM_BRNO VHU_PRAHA NTM_PRAHA MUZEUM_MESTA_BRNA MORAVSKE_ZEMSKE_MUZEUM MORAVSKA_GALERIE
ZAMEK_KONOPISTE NARODNI_MUZEUM postovnimuzeum

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Den české filatelie v Poštovním muzeu v Praze - 14.12.2023 ( 9 - 17 hod. )
This is default text for notification bar