Čtvrtletník americké Společnosti výplatních otisků


Čtvrtletník americké Společnosti výplatních otisků vychází již více jak 65 let


Společnost výplatních otisků (MSS – The Meter Stamp Society), která je organizovanou základnou amerických, ale i světových sběratelů otisků výplatních strojů, vydává již více jak 65 let svůj pravidelný zpravodaj v současné době pod názvem The Meter Stamp Society Quarterly Bulletin. Zpravodaj vychází od roku 1948 a má jak tištěnou podobu, tak i elektronickou. Zpravodaj mohou obdržet jen členové Společnosti po zaplacení poplatku.


Kontaktní adresy:

www.meterstampsociety.com, http://groups.yahoo.com/group/mssqb, MSSQB-subscribe@yahoogroups.com.

Kontakt na současného redaktora zpravodaje, jímž je David Crotty:

obalka  decrotty@yahoo.com  obalka


001aZpravodaj vycházející 4x do roka (únor-květen-srpen-listopad) se věnuje především002a americkým a kanadským výplatním otiskům, ale přináší i zajímavé zprávy z celého světa. Na přiložených ilustracích titulních stran bulletinu z různých období si čtenář může udělat obrázek o stylu a obsahu této tiskoviny/elektronického zpravodaje. Je tištěn černobíle. Do zpravodaje přispívají velikáni tohoto oboru specializované filatelie a poštovní historie – za všechny jmenuji Richarda (Ricka) Stambaugha (současný prezident MSS) či Joela Hawkinse (emeritní prezident MSS a vedoucí aukcí), kteří jsou mimo jiné významnými sběrateli, vystavovateli a hlavně autory dosud nepřekonaného Katalogu světových otisků (The International Postage Meter Stamp Catalog). Doplňuji, že dodatky lze najít na internetu.

Zpravodaj zveřejňuje i aukce pořádané MSS, zprávy z výstav, nové objevy, pokusy o padělání výplatních otisků, ucelenější přehledy apod. Pravidelně sleduje eBay a přináší zprávy o otiscích, které se tam objeví. Výjimkou nejsou ani postřehy ze světové scény výplatních otisků.

003aV posledním čísle (viz 66/2(304) u článku) otiskuje ilustraci předchůdce výplatního otisku z Norska (Kahrsův model) s otiskem s dosud nezveřejněnou (i když známou) hodnotou 10 öre z roku 1900. Tuto celistvost našel před dvěma lety německý sběratel v kupě celistvostí ve své lokalitě. Aukce eBay na začátku nabídla cenu USD 5.000, konečná cena vystoupala na částku USD 5.405. Získal ji kanadský sběratel.

Na závěr dodávám, že MSS vede v tomto období již zmíněný Richard Stambaugh, výbor tvoří dále Joel Hawkins (vedoucí aukce a emeritní prezident), Harold Effner (pokladník), Stephen P. Kaplan (víceprezident) a David Crotty (redaktor zpravodaje). Členy Společnosti je mnoho sběratelů z celého světa. Hlavním ušlechtilým posláním Společnosti výplatních otisků je služba sběratelům.

Autor: Ivan Leiš


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Výstava Jiřího Boudy – Známky, vlaky, cesty, boudy - Poštovní muzeum - 14.6.2024 – 31.12.2024
This is default text for notification bar